Prémiová hrana ZADARMO   
zistiť viac

Aké interiérové dvere PRÜM si vybrať?

Výber interiérových dverí nie je len otázkou dizajnu, ale najmä funkčnosti. Pred samotnou kúpou či návštevou predajne si zodpovedzte niekoľko nasledujúcich otázok. Iné interiérové dvere sa totiž hodia do spálne, iné do kúpeľne či do komory.

Úvod> Aktuality>

Aké interiérové dvere PRÜM si vybrať?

Výber interiérových dverí nie je len otázkou dizajnu, ale najmä funkčnosti. Pred samotnou kúpou či návštevou predajne si zodpovedzte niekoľko nasledujúcich otázok. Iné interiérové dvere sa totiž hodia do spálne, iné do kúpeľne či do komory.

Smer otvárania a rozmery?

Ak vám smer otvárania interiérových dverí neodporučil architekt či interiérový dizajnér, zamyslite sa, kam interoérové dvere pôjdu a ako by sa mali otvárať, aby to bolo z hľadiska využitia priestoru pre vás efektívnejšie. Ideálne je, ak sa otvárajú smerom k stene, nie do priestoru. Rozmery určuje veľkosť zárubne, preto je na mieste jej dôkladné premeranie. Dnes sa dajú vyrobiť aj neštandardné výšky interiérových dverí, napríklad u nás v ponuke nájdete aj atypické dvere vysoké až 2,5 m, ktoré pekne ukážu najmä v interiéroch s vysokými stropmi či v starých mestských bytoch.

 

Otočné, posuvné, presklené či plné?

Otočné dvere sú zavesené na pántoch a otvárajú sa do priestoru miestnosti, môžu byť buď ľavé alebo pravé. Posuvné dvere sú čoraz obľúbenejšie, najmä kvôli šetreniu priestoru. Môžu byť umiestnené na stene, alebo v tzv. puzdre. S touto možnosťou však treba počítať už pri stavebných prácach. Mnohí ľudia dávajú prednosť aj decentnému preskleniu, ktoré napríklad upozorní na zabudnuté rozsvietené svetlo. Plné interiérové dvere sa hodia do pivnice, technickej miestnosti či komory. Presklené dvere zasa oceníte v obývačke či chodbe. V prípade izieb záleží na potrebe vášho súkromia a aj na tom, či vás nebude napríklad svetlo z chodby rušiť zo spánku. Presklené dvere však dodávajú priestoru pocit vzdušnosti a hodia sa najmä do malých členených bytov, ktorým dokážu opticky pridať centimetre.

TIP: U dvojkrídlových dverí je najviac jedno vedľajšie sklo - vybavené západkou, takže v prípade potreby je možné ho otvoriť
 

Povrchová úprava

Čo sa týka výplne interiérových dverí, tvorí ju buď odľahčená alebo plná drevotriesková výplň. Výber povrchovej úpravy záleží na tom, ako budú dvere v budúcnosti zaťažované. V sortimente dverí Prüm nájdete laminátové dvere s povrchom CPL laminát, ktorý je odolný voči poškrabaniu, nečistotám i bežným čistiacim prostriedkom, má farebnú stálosť a hodí sa do prakticky kamkoľvek – do domácností i do komerčných priestorov. Variant 3D má navyše dotykom poznateľnú 3D štruktúru. Interiérové dvere s úpravou dyha majú originálny vzhľad, na povrchu je vrstva pravého dreva odkrajovaná z kmeňov stromov a rovnako ako do domácností sa hodia aj do hotelov a kancelárií. Na interiérové dvere sa nanáša formou nástreku aj vysoko kvalitný akrylátový lak vytvrdzovaný UV žiarením. Najobľúbenejší je jednoznačne biely, ale dvere môžu mať aj akýkoľvek iný odtieň, ktorý sa vám zo vzorkovníku zapáči. Interiérové dvere môžu byť aj zo skla a je len na vás, či si vyberiete číre, ornamentálne, so sieťotlačou alebo sklá s laserovou úpravou. Fantázii sa medze nekladú.

TIP: Laminátové dvere patria tiež medzi cenovo najdostupnejšie z celej ponuky dverí PRÜM.
 

Dobrý tip na záver:

Na vstup do bytu je vhodné mať protipožiarne interiérové dvere a pre tlmenie hluku zasa protihlukové. Oveľa viac informácií o správnom výbere či montáži sa dozviete na priamo v predajni PRÜM v OC StoreLand v Bratislave-Lamači.