Prémiová hrana ZADARMO   
zistiť viac

Funkčné dvere

Dvere protipožiarne, protihlukové, klima, tepelne-izolačné

Úvod> Interiérové dvere>

Funkčné dvere

Riešenie pre vysoké nároky

Či už požiarna odolnosť, tepelná izolácia, zvuková izolácia či klima úprava pre interiérové dvere PRÜM nie je žiadny problém. Špeciálne vnútorné vrstvy a funkcie poskytují dvernému krídlu individuálne riešenie, zatiaľ čo vonkajšie mu dodávajú jeho osobitý design.

Protipožiarne interiérové dvere

Požiarne odolné dvere sú vybavené speňovacou páskou, ktorá sa aktivuje teplom a slúži k utesneniu priestoru medzi dverným krídlom a zárubňou v prípade požiaru. Tým je zaistené, že oheň nemôže preniknúť do miestnosti. Interiérové dvere PRÜM spadajú do triedy požiarnej odolnosti EW30 (EI30), čo znamená, že dvere udržia plameň 30 minut.

Každé protipožiarne odolné dvere sú tiež k dispozícií s prahovou lištou (shallex).

  • Udržia plameň 30 minút
  • Dvere protipožiarne (len v plnom prevedení) 12 modelových rád dverí PRÜM (Standard, Quattro, Vega, Royal 1D, Royal 2D, Well, Intarsia)
  • Možnosť tiež vrátane prahovej lišty (shallex) - k ochrane proti prievanu, dymu a hluku
  • Varianty zárubní: kovové, obložkové

Protihlukové interiérové dvere

Náš každodenný život sa stal hlasnejším a pomocou vhodných opatrení na ochranu pred hlukem môže byť hladina hluku znížená aj o niekoľkonásobok. Zvuková izolácia v stavbách má veľký význam pre zdravie a blaho človeka. Izolácia je obzvlášť dôležitá v bytových, školských, nemocničných, ubytovacích a kancelárskych zariadeniach.

Špeciálne protihlukové interiérové dvere PRÜM sú vybavené zvukovou izoláciou v dverným krídle. V závislosti na danej potrebe môžu byť dvere vybavené ďalšími funkciami a doplnkami.

  • najpredávanejšie dvere so zvukovou izoláciou 37dB a 42dB

Klima interiérové dvere

Interiérové dvere PRÜM dodávame v troch klimakategóriách a to podľa predpokladanej klimatickej záťaži medzi stabilnou a namáhanou stranou dverí.

Klimakategorie Predpokladaná klimatická záťaž
Stabilné strana dverí Namáhaná strana dverí
teplota vzduchu relatívna vlhkosť teplota vzduchu relatívna vlhkosť
°C % °C %
I. 23+/-2 30+/-5 18+/-2 50+/-5
II. 23+/-2 30+/-5 13+/-2 65+/-5
III. 23+/-2 30+/-5 3+/-2 85+/-5

Tepelne – izolačné interiérové dvere

Interiérové dvere sú dodávané v klimakategórii III spolu so špeciálnou vnútornou výplňou a tesniacou lištou v spodnej časti krídla, ktorá zamedzuje prestupu vzduchu a tepla. Koeficient prestupu tepla je 1,2 W/m2 K.

Chcete sa pozrieť na produktové videa k vyššie zmieňovaným funkčným dverám? Potom načítajte QR kódy nižšie.

Viac informácií ohľadne fukčných dverách PRÜM na našej predajni.

Všetky modely interiérových dverí PRÜM len v plnom prevedení (okrem řad Prestige, Classic, Profila, Modena, Stil ST) je možné vyrobiť tiež ako Funkčné.

Prezrite si naše dvere