Prémiová hrana ZADARMO   
zistiť viac

Dýhované dvere

Dýhované dvere zútulnia interiér a vďaka použitiu pravého dreva do neho vnesú nádych prírody. Vyberte si z obľúbených dýh ako je dub, buk, javor a mnoho ďalších

Úvod> Interiérové dvere>

Dýhované dvere

Milovníci prírodného materiálu určite ocenia interiérové dvere z dýhy. Pri dýhovaných dverách tvorí vrchnú časť 0,7mm vrstva pravého dreva, ktorá je odkrajovaná z kmeňov stromov a vznikajú tak jednotlivé pláty, na ktorých sa opakuje kresba. Každý strom je iný, tzn. každé dýhované dvere majú jedinečný vzhľad. Preto je pri tejto povrchovej úprave možná odlišnosť v odtieni a kresbe dreva.

Avšak dýhované dvere svojou originalitou dokážu uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Pri dýhe je ale potrebné počítať s určitou farebnou nestálosťou povrchu v závislosti na dopadajúcom svetle a dobe jeho pôsobenia.

Vybrať si môžete z niekoľkých dýh - od klasických - ako je javor, buk a dub cez moderný sukatý dub (Dub Astig) alebo skladanú dýhu povrchu Dub Geplankt až po retro dýhu macore a mahagon. Ďalšou variantou sú dýhované dvere bez povrchovej úpravy s možnosťou morenia do požadovaného odtieňa.

Krása prírodného materiálu je perfektným doplnkom takmer každého interiéru. Dýhované dvere Milano budú určite perfektne vyzerať v kombinácii s drevenou podlahou.

Pokiaľ zvolíte svetlejšie dvere než podlahu, vytvoríte optický dojem, že sú dvere väčšie a zároveň aj celý interiér bude vyzerať priestrannejšie. Nebojte sa kontrastov. Kontrastné farebné kombinácie dokážu interiér obzvláštniť.

Veľmi minimalisticky budú vyzerať dýhované dvere ako bezfalcové. Na rozdiel od falcových (klasických) dverí, je pri bezfalcových dverách dverné krídlo v jednej rovine so zárubňou a vzniká tak jedinečný design dverí, ktorý je doplnený skrytými pántami Tectus 340 3D F1. Medzi krídlom a zárubňou tak vzniká len decentná medzera.

A čo by ste povedali na dýhované posuvné dvere? Výhodou posuvných dverí je okrem úspory miesta tiež bezbariérový prístup.

Vybrané dvere PRÜM idú vyrobiť aj ako dyhované.

Prezrieť dyhované dvere