Prémiová hrana ZADARMO   
zistiť viac

Interierová dizajnérka radí: Ako správne zladiť dvere s podlahou?

Aké dvere vybrať k vinylovej či laminátovej podlahe? Patria k bielym dverám hnedé okná? Akú farbu interiérových dverí zvoliť v domácnosti, aby ste dosiahli perfektnú kombináciu s podlahou? Podobné otázky si kladie snáď každý, kto sa chystá na stavbu domu alebo rekonštrukciu bytu. Interiérová dizajnérka Patrícia Stojkov ponúka niekoľko rád ako postupovať.

Úvod> Aktuality>

Interierová dizajnérka radí: Ako správne zladiť dvere s podlahou?

Aké dvere vybrať k vinylovej či laminátovej podlahe? Patria k bielym dverám hnedé okná? Akú farbu interiérových dverí zvoliť v domácnosti, aby ste dosiahli perfektnú kombináciu s podlahou? Podobné otázky si kladie snáď každý, kto sa chystá na stavbu domu alebo rekonštrukciu bytu. Interiérová dizajnérka Patrícia Stojkov ponúka niekoľko rád ako postupovať.

Pri zariaďovaní interiéru je dôležité vnímať ho ako jeden celok a ujasniť si, akú náladu chceme, aby priestor vyžaroval. Tomu následne prispôsobíme výber materiálov a farieb. Ich správnou kombináciou dosiahneme súlad a harmóniu v interiéri.

Nepodceňujte výber dverí

Mnoho ľudí pri výbere dverí podceňuje ich potenciál. Z hľadiska dizajnu sú dvere základným prvkom každého domu.  Rovnaký prvok interiéru ako obloženie stien a sú neoddeliteľnou súčasťou nielen izieb, ale aj zariadenia. Všeobecne platí, že je lepšie zvoliť výrazné a veľké dvere, než sa snažiť ich zamaskovať do steny. Ak sa rozhodnete pre dvere bez výraznejších prvkov, môže sa stať, že budú pôsobiť príliš jednoliatym dojmom. Dôležitou súčasťou dverí je kovanie, ktoré má výrazný podiel na ich konečnom vzhľade. Krásne dvere dokážu obohatiť celkový dizajn miestností a dotvoriť výsledný štýl interiéru. Dvere Royal 1D-Black, ktoré sú novinkou spoločnosti DverePrum.sk a sú vhodným riešením pre ľudí, ktorí hľadajú klasický typ dverí obohatený o jemný elegantný prvok.
 

Ako sa hovorí, začína sa od podlahy!

Farba dverí by mala ladiť so zariadením celkového interiéru ale tiež s podlahou a stenami. To však neznamená, že všetko musí byť v rovnakej farbe.

Napríklad biele lakované dvere sa vo všeobecnosti hodia k tmavým odtieňom tým vytvárajú kontrast moderného štýlu a spolu s kvalitným zariadením a zaujímavými doplnkami vytvárajú obraz naozajstného dizajnérskeho príbytku.

TIP: Ak by ste sa rozhodli vybrať si do svojho interiéru biele lakované dvere odporúčam pozrieť ponuku dverí PRÜM. Nakoľko patria k prvých výrobcov dverí, ktorý má osvedčenie vplyvu na životné prostredie svojich výrobkov.

Interiérové ​​dvere v teplých a prírodných farbách ako je drevo, sa hodia ku klasickej farbe podlahy ako je béžová, piesková alebo ostatné svetlé, hnedé tóny. Pokiaľ ide o sklenené dvere ich osobitosť spočíva vo zväčšení priestoru. Celosklenené alebo dymové dvere môžu byť ideálnou voľbou na zvýraznenie tmavých, lesklých podláh.
 

Naopak, nemali by ste používať tmavé dvere s tmavými podlahami, aby ste predišli pochmúrnej až stiesnenej atmosfére.

Nakoniec buďte opatrní pri výbere farebných interiérových dverí. Ak zvolíte nesprávnu farbu, môžete tým vytvoriť veľmi rušivý element, ktorý pokazí celkový dojem z interiéru.

Všeobecne platí:

1. V prípade, že  si zvolíte dvere v rovnakom dekore ako budete mať podlahu, zvoľte farbu podlahy aspoň o jeden odtieň svetlejšiu.

 2. Ak si nie ste istí a bojíte sa kombinovať farby, vyberte si z neutrálnych farieb - biela, čierna, šedá. Ľahko sa kombinujú a hodia sa ku všetkému.

 3. Dvere nemusia byť len drevené alebo vyrobené zo skla. Nebojte sa použiť rôzne materiály ako napríklad koža, kov, lakované drevo, ktoré môžu ladiť s okolitými materiálmi, alebo s nimi naopak budú kontrastovať.

 4. Nepodceňujte ani výber kovania. To je šperkom dverí, takisto môže byť z vyrobené z rôznych materiálov a dodať dverám na originalite.

Záver:

 Samozrejme, že navrhnuté riešenia nie sú jediné a striktne dané. Záleží tiež na veľkosti priestoru, farebnom ladení stien, výberu nábytku a vašich preferenciách.

 Ak si nie ste istí s výberom dverí, neváhajte sa obrátiť či už na architekta, interiérového dizajnéra, alebo špecializovanú predajňu, kde Vám s výberom poradia. Dvere si nekupujete na rok ani dva, preto im venujte dostatočnú pozornosť a výsledok bude stáť určite za to!
Článok vznikol v spolupráci interiérovou dizajnérkou Mgr. Patrícou Stojkov, www.psinterior.sk .

Fotogaléria

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Ďalšie informácie