Prémiová hrana ZADARMO   
zistiť viac

Sklenené dvere – laserová technológia versus sieťotlač

U nás si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov technológií používaných pri výrobe celosklenených dverí.

Úvod> Aktuality>

Sklenené dvere – laserová technológia versus sieťotlač

U nás si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov technológií používaných pri výrobe celosklenených dverí.

Laserová technológia

Lasery sú už dlhú dobu súčasťou našich životov a to hlavne vďaka vede. Či už v oblasti zdravotníctva, konštrukcií alebo v informačných technológiách – sú v našom každodennom živote nenahraditeľné. Vďaka ich extrémne presnej ovládateľnosti sú predurčené pre jemné a presné účely. Okrem toho pracujú veľmi rýchlo.

Laserové gravírovanie na hladké sklo sa používa už od roku 2009, ale technológia lasera nebola v tej dobe ešte dostatočne vyvinutá, tak aby umožňovala hromadnú výrobu sklenených dverí. Problém bol, že povrch skla nie je vždy úplne hladký. Vývoj nových laserových zariadení, ako sú tie v PRÜMe, slúži na meranie týchto drobných nerovností tak, že laserový lúč má optimálnu odchýlku vzhľadom k povrchu skla.

Akonáhle laserový lúč dopadne na presné miesto na skle, pôsobením vysokej teploty laserového lúča dôjde k topeniu na povrchu skla. Na rozdiel od sieťotlače, rámy nie sú z pevnej sieťotlačovej šablóny, ale možno ich nastaviť tak, aby sa prispôsobili motívu skla. Pomocou lasera dochádza k jemnému gravírovaniu skla (niekoľko mikrónov), ktorý dodá celoskleneným dverám presvedčujúca jasnosť a lesk a hodí sa zvlášť pre tenké linky a tieňovanie. V závislosti na tom, ako blízko sú jednotlivé body motívu umiestnené vedľa seba a ako intenzívne bude miesto upravované, je povrch tmavší alebo transparentný.

Sklenené dvere s laserovým motívom sú vysoko odolné voči znečisteniu a veľmi ľahko sa čistia. Sú absolútne odolné voči UV žiareniu a odolné proti oderu.
 

Technológia sieťotlače

Sieťotlač je tlačový proces, kedy sa tlačová farba nanáša cez sieťotlačovú šablónu. Veľkosť motívu je závislá od veľkosti použitej šablóny. Prostredníctvom rôznych šablón možno meniť designy skla. Technológia sieťotlače je taktiež vhodná pre veľké plochy satinovaného skla.

Sklenené dvere vyrobené sieťotlačovou technológiou majú podobnú odolnosť voči oderu a poškriabaniu ako sklenené dvere vyrobené laserovou technológiou. Keramické farby, ktoré sa používajú v priebehu výrobného procesu spôsobujú, že potlač je odolná proti poveternostným vplyvom a UV žiareniu.